ALAŞEHİR ÖRGÜTÜNDEN COŞKULU KUTLAMA  
CHP Alaşehir Gençlik Kolları 30 Ağustos Zafer Bayramını partililerle beraber ilçe lokalinde kutladı.
31.08.2016
1625
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Alaşehir Gençlik Kolları öncülüğünde yapılan kutlamaya, CHP Manisa İl Başkanı Halil Tokul, İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay, Salihli Gençlik Kolları Başkanı Onur Ünlü, Gölmarmara Gençlik Kolları Başkanı Sercan Aybek ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Konuşma ve şiir okumaları ile başlayan gecede, müzisyen Osman Yılmaz tarafından müzik dinletisi yapıldı. Renkli dakikaların yaşandığı gecenin sonunda partililer, ellerindeki Türk bayrakları ile hep bir ağızdan söyledikleri marşlar ile kutlamaya son verdi.

30 AĞUSTOS EN BÜYÜK KAHRAMANLIK DESTANI

CHP Alaşehir ilçe Gençlik Kolları Başkanı Veli Kaya, 30 Ağustos zaferinin tarihte yazılmış en büyük kahramanlık destanı olduğunu söyledi. Ebedi ve tek başkomutan olduğunu söylediği Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 30 Ağustos’ta tarihi bir zafere imza attığını belirtti. Kaya, “Böyle bir zaferi yaşamamızda, dünyada bağımsızlığı, vatanı uğruna emperyalizme karşı ilk ve en büyük mücadeleyi veren ulus olarak anılmamızda en büyük pay hiç kuşkusuz Anadolu’nun yiğit evlatlarınındır” diye konuştu.

CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay ise, geceyi organize eden Veli Kaya ve yönetimine teşekkür ederek sözlerine başladı. Durbay; " Aciz, güçsüz ve halkına güvenmeyen İstanbul hükümetinin Sevr antlaşmasını imzalayarak bu toprakların gerçek sahibi olan bizleri Anadolu’da bir avuç toprağa sığdırmak isteyen emperyalist ve işgalci devletlerin planlarına karşı halkının desteğini arkasına alarak müthiş bir deha ve kendi kadar yürekli silah arkadaşlarıyla bir bağımsızlık mücadelesi başlatan ve bu mücadeleyi 30 ağustos 1922 yılında büyük bir zafer ile taçlandıran Ulu Önderimiz, Başkomutanımız Gazi Mustafa kemal Atatürk’e şükranlarımızı sunuyoruz. Bu büyük zaferde emeği geçen tüm kahramanlarımızın ruhları şad olsun." dedi. 

CHPnet

SİTELERİ