’EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞÜYORUZ’  
13.06.2016
2050
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Gençlik Kolları Ramazan ayı süresince gerçekleştireceği çalışmayla kendi imkanları ile hazırladıkları iftariyeliklerle ülkemizde misafir olan mülteciler, geçici göç yaparak çadırlarda yaşayan mevsimlik işçiler ve çatışma ortamı yüzünden şehirlerini terk etmek zorunda kalan yurttaşlarla ‘Ekmeğimizi Bölüşüyoruz’ projesi kapsamında buluşarak birlikte iftar ve sahur yapacak.

Projeyle ilgili bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, ‘Sol değerlerin belki de en önemlisi kolektif ruhtur. Ramazan ayı da bu yönüyle paylaşımı ve bir arada olmayı ön plana çıkarır. Projemizle amaçladığımız şey zor günler geçiren insanlar ile bir dayanışma yaratmak, ekmeğimizi onlarla bölüşmek ve onlara bu ülke için bir değer olduklarını hissettirmek ve bir farkındalık yaratmak.

Son günlerde mülteci çocukların çadırlardan kovulması görüntüleri tüm kamuoyunu olduğu gibi bizi de çok rahatsız etti. Ramazan ayı zenginlerin lüks sofralarda birbirlerini ağırladığı bir hale dönüşerek özünden ve paylaşım ruhundan uzaklaşıyor. Biz aksine toplumun tüm kesimlerinin bir arada olduğu sofralar ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu sebeple özellikle şu an insani mağduriyetler yaşayan gruplarla gençlik örgütlerimiz buluşacak ve onlara herhangi bir külfet yüklemeden oluşturulan sofralarda buluşacaklar” diye konuştu.  
CHPnet

SİTELERİ