GENÇLİK ÖRGÜTÜMÜZ OKULLARI ONARIYOR  
31.07.2016
1443
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütleri "Biz Geliyoruz" projesiyle Türkiye’nin 81 ilinde okulları onarıyor. 

"Aydınlık ve eğitimli bir gelecek" sloganıyla yola çıkan gençlik örgütleri, Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki bir ilkokulu Gençlik Kolları Genel Başkanımız Emre Yılmaz, MYK üyelerimiz Burak Esen ve Mustafa Erdi Çakır’ın katılımıyla boyayarak projeyi başlattı. 

Okulların sadece fiziki olarak onarımını yapmakla kalmayacaklarını ve amaçlarının küçük kardeşleri için tam anlamıyla eğitime uygun bir okul hazırlamak olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Emre Yılmaz şunları söyledi:

"Mevcut eğitim sistemi ve kurumları herkes için eşit bir eğitim alanı yaratmıyor. Bazı okullarımız döküntü içinde, bazıları yapı olarak daha iyi durumda olsa da bir bina olmanın dışında kardeşlerimize fayda sağlamıyor. Bizim amacımız daha temiz, daha sağlam dersliklerle beraber eksik olan yerlerde kütüphane, laboratuvar gibi alanları da yaratmak. Okul çağındaki arkadaşlarımızı araştırmaya, bilime, sanata yöneltecek faaliyetlerin gerçekleşmesi için bir adım atmak. Bunun için kolları sıvadık. Yeni eğitim-öğretim dönemi başlamadan her ilimizde en az bir okulu sosyal sorumluluk kapsamında onaracağız. Tüm genç arkadaşlarımız projeden dolayı çok heyecanlı. Umuyoruz ki aynı heyecanı küçük kardeşlerimiz de yaşayacaktır.  Türkiye’nin daha aydın, daha eğitimli geleceği için çaba sarf edecektir."

CHPnet

SİTELERİ