GENEL BAŞKAN EMRE YILMAZ, MANİSA’DA YERYÜZÜ SOFRASINA KATILDI  
CHP Manisa Gençlik Örgütleri, Şehzadeler İlçesi Ulupak Sevgi Yolu’nda yeryüzü sofrası kurdu. ’Ekmeğimizi Bölüşüyoruz’ adı altında düzenlenen iftar programına katılanlar yiyeceklerini kendileri getirerek birbirleriyle paylaştı.
18.06.2016
1863
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Manisa Şehzadeler ve Yunusemre Gençlik Kolları’nın ortaklaşa kurduğu ’Yeryüzü İftar Sofrası’nda yaklaşık 800 kişi iftar yaptı.
CHP Manisa Gençlik Örgütleri, Şehzadeler İlçesi Ulupak Sevgi Yolunda yeryüzü sofrası kurdu. ’Ekmeğimizi Bölüşüyoruz’ adı altında düzenlenen iftar programına CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Evsen, CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, CHP İl Başkanı Halil Tokul, ilçe başkanları, partili gençler ile vatandaşlar katıldı. İftar öncesi CHP İl ve İlçe Gençlik Kolları üyeleri etkinliğe katılanlara yemek dağıttı. Yeryüzü sofrasına katılan birçok vatandaş da evden getirdikleri börek, tatlı ve yemekleri birbirleriyle paylaştı. Yakalık 250 metre uzunluğundaki yeryüzü sofrasında 800 kişi iftar yaptı.
CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, yeryüzü sofrasındaki amacın iftar sofralarındaki birlik ve beraberliği göstermek olduğunu belirterek, "Adil ve eşit bölüşümün ile paylaşımın ne kadar doğru olduğunu, fikirsel bağlanmada da buna inandığımızı, sosyal demokrasinin bir gereği olarak bu etkinliği yaptık. Bugün gelinen süreçte hakim paradigmalar bırakın sosyal adaletsizliğini, gelir eşitsizliğiyle insan yaşamını zora soktuğunu görmekteyiz. Bu hakim hegemonyayı değiştirme adına bizler de kendimize düşen ideolojik bağlamda işlerimizi yapmakla mükellefiz. Bundan sonraki süreçte inandığımız değerler ve dava uğruna bu tarz etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz" diye konuştu. 
CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay ise " CHP Manisa Gençliği olarak başarılı etkinliklerimize bir yenisini daha ekledik. Bugün bizler yalnız bırakmayarak ekmeğini Manisalılar ile bölüşen Gençlik Kolları Genel Başkanımız Emre Yılmaz’a, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Evsen’e ve İstanbul Milletvekilimiz Eren Erdem’e teşekkür ederiz. Ramazanın özü paylaşmaktır. Bizler saraylarda görgüsüzce kurulan iftar sofralarına inat, halkımızla birlikte yeryüzü sofralarında iftarımızı yapmaya ve ekmeğimizi bölüşmeye devam edeceğiz." dedi. 


CHPnet

SİTELERİ