KAZIM KOYUNCU’YU MEZARI BAŞINDA ANDILAR  
Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Gençlik Kolları, 11 yıl önce yitirdiğimiz Karadeniz’in asi çocuğu, kıymetli sanatçı Kazım Koyuncu’yu mezarı başında andı.
26.06.2016
2141
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Gençlik Kolları, 11 yıl önce yitirdiğimiz Karadeniz’in asi çocuğu, kıymetli sanatçı Kazım Koyuncu’yu mezarı başında andı. 

CHP Artvin Gençlik Kollarımız, 11 yıl önce kansere yenik düşerek aramızdan ayrılan, Karadeniz’in sevilen ismi, müzisyen ve devrimci Kazım Koyuncu’yu mezarı başında andı. Anma programında Koyuncu’nun kabrine çiçekler bırakan Gençlik Kolları üyeleri, her sene olduğu gibi bu sene de Kazım Koyuncu’nun ölüm yıl dönümünde mezarı başında anma programı gerçekleştirdiklerini, bu topraklarda isyan var oldukça Kazım Koyuncu’nun da asla unutulmayacağını belirtti.
 Koyuncu’nun kabri başında "Kazım isyandır!" başlığını taşıyan bir anma metni okuyan Gençlik Kolları üyeleri şunları söyledi; 
“Ben bir müzisyenim, sonra biraz Karadenizliyim ama her şeyden önce devrimciyim.” diyen Kazım Koyuncu’nun aramızdan ayrılışının 11. yılında “İnsan ölür, İsyan yaşar, Kazım isyandır.”diyerek her yıl olduğu gibi bu yılda yer kavgasının olmadığı yerdeyiz, yan yanayız, Kazım’layız...
Bizleri yan yana getiren şeyin hep birlikte üretmek ve hep birlikte paylaşmak olduğunun farkındalığı ile bu senede her şeye rağmen buluşuyoruz.
“Biliyoruz bir yıldız yağmuruna tutulacaktık” ancak arkamızı döndüğümüzde yıldızlarımızın eksildiğini gördük.
Çocuklara oyuncak götüren kardeşlerimizin, barışa ses veren dostlarımızın, inadına yaşam inadına barış diyen yol arkadaşlarımızın yokluğunu  gördük.
Evet bizde öldük ama her şeye rağmen bu yer yüzünde şarkılar söylemenin bir umut olduğunu biliyor ve bir kez daha yan yana geliyoruz.
İnsan hayatının hiçe sayıldığı, kendinden olmayanın önemsiz görüldüğü, barışın ve kardeşliğin önemsiz sözcükler, insanın en değersiz şey olduğu ülkede gelin hep birlikte bir kez daha bir şeyler katalım, gelin hep birlikte her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyleyelim...
Her şeye rağmen DOĞADAN, BARIŞTAN, YAŞAMDAN yana olanlar “ben sadece ben olmak istiyorum” diyenler gelin yeniden “BİZ” olalım."CHPnet

SİTELERİ