KONYA GENÇLİK KOLLARIMIZ NEŞET ERTAŞ’I ANDI  
28.09.2016
1278
Yazı Boyutu: A- A+

Vefatının 4. yıldönümünde Gedavet Parkı’nda yapılan etkinlikle anılan Halk Ozanı Neşet Ertaş’ı anan CHP Konya Gençlik Kolları, Konya halkını Neşet Ertaş’ın ezgileriyle buluşturdu.

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt ve il başkan yardımcısı Mehmet Gayretli’nin de katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan CHP Gençlik Kolları Konya İl Başkanı Orkun Polat şunları aktardı:

’Bizler bugün burada ezgileriyle milyonlarca insanın yüreğinde yer etmiş Neşet Ertaş’ımızı anmak üzere toplandık, lakin Neşet Ertaş’ın ezgilerinden bile korkanlar bu etkinliğin iptali için her şeyi yaptı. Bir gece ansızın belediye ekiplerince pankartlarımız ve afişlerimiz söküldü. Resim sergisini kurduğumuz alana müdahalelerde bulundular. Burdan CHP Gençlik Örgütleri olarak bir kere daha haykırıyoruz, değil belediye ekipleriniz TOMA’larınız gelse bile Neşet Ertaş’ı anmaya devam edeceğiz.

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Polat’ın konuşmasının ardından başlayan konserle Kırşehir’in yerel sanatçıları Konyalılara unutulmaz bir gün yaşattı.

CHPnet

SİTELERİ