TEKİRDAĞ GENÇLİĞİ HAKARETE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU  
Çerkezköy adliyesinde Tekirdağ gençlik örgütümüzün ve gençlik kolları MYK üyemiz Utku Caner ÇAYKARA’ nın katılımıyla ATATÜRK’e hakaret eden akp yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulup basın açıklaması yapıldı.
12.07.2016
1436
Yazı Boyutu: A- A+


     ATATÜRK’E HAKARETİ DİNi BİR GEREKLİLİK ZANNEDEN ZAVALLILAR!

   Geçmişte olduğu gibi günümüzde de ülkelerin simgeleri ve ulusların da sembolleri vardır. Semboller, milli ruhun ayakta kalmasını ve toplumsal dayanışmayı sağlayan, gelenekleri yansıtan en önemli unsurlardır. Türk Ulusu her zaman bayrağının ve kahramanlarının arkasında mücadele gücünü toplayıp zaferlere ulaşmıştır. Bu günde; başşehir Ankara’mız, İstiklal Marşımız, Bayrağımız, Paramız, Dilimiz, Anayasamız , devletin tamamını temsil eden Cumhurbaşkanı ve forsu, resmi sembollerimiz olarak kabul edilmiştir. Sembolleşmiş kahramanlarını ve ulusal egemenlik sembollerini sahiplenmeyen ve hatta karalayan, hakaret eden kişiler şüphesiz; ulusal dayanışmamızın, birlik beraberlik ruhunun yok edilmesine çalışan mihrakların hizmetkarları, uşaklarıdırlar. Bugün adeta bir ateş çemberinin ortasında yer alan, iç ve dış düşmanlarının alçakça saldırıları ile gencecik vatan evlatlarını şehit veren, hayat gailesi içinde uğraşırken hunharca saldırılara maruz kalıp hayatlarını yitiren halkımıza, destek olunması, yaraların sarılması gerekirken, bir tekme de ben vurayım anlayışı ile hareket etmek ne anlama gelmektedir?

    Bunca sorunumuz varken, AKP Çerkezköy İlçe sekreteri ve eski yöneticisinin Türk Milleti’nin vazgeçilmez sembolü Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e hakaret içeren yazışmaları kimlere hizmet etmektedir? Günümüzde bile, ülkemiz belirli bir güce ulaşmışken, yalnız çıkarlarını düşünerek dış güçlere, emperyalizme uşaklığa soyunan soysuzlar mevcutken, harap düşmüş, yenilmiş, işgale uğramış bir durumdaki milletimizi ayağa kaldırıp dünya devletleri arasında saygın bir konuma getiren büyük ATATÜRK’e dil uzatmak, cehaletten kaynaklanan hainlik değilse nedir? Dinimizin felsefi tarafını yok sayan, en önemli şartı olan ahlaklı ve vicdanlı olmayı unutan, Kur-an bilgisine sahip olmayan, İslami temel öğretilerden yoksun olan ve hurafelerle haşır neşir bir hayat süren insanlardan bu şekil saldırılar dışında bir hareket tarzı beklememekle birlikte şu hususu da hatırlatmak isteriz,’’Bizler Türk Milleti ve Atatürk Gençliği olarak, ATA’mıza kimsenin hakaret etmesine izin vermeyiz. Cahil ve iç dünyaları karartılmış, çağdaşlıktan nasibini almamış AKP Çerkezköy İlçe Sekreteri ve eski yöneticisi ile bu şekilde düşünce ifade eden herkesin Türk Milleti’nden özür dilemelerini istiyoruz. Ayrıca, konu ile ilgili olarak başvuracağımız adli mercilerden de büyük ATATÜRK’e sahip çıkmalarını, gereğini yapmalarını talep ediyoruz.’’

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. 11.07.2016

CHP TEKİRDAĞ İL GENÇLİK KOLLARI

             Güvenç ERDOĞAN

CHPnet

SİTELERİ