CENK ERDÖL; “ATATÜRKSÜZ BİR TÜRKİYE’YE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ”  
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl, 10 Kasım sebebiyle bir anma mesajı yayınladı. Dünyanın hiçbir ülkesinde kurucu iradenin Türkiye’deki gibi aşağılanmadığını belirten Erdöl, “CHP Gençliği olarak, bu ülkede, hiçbir iktidara veya zümreye, senin çizdiğin yol dışında ilerleme zevkini tattırmayacağız. ”dedi.
10.11.2016
4183
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl, 10 Kasım sebebiyle bir anma mesajı yayınladı. Dünyanın hiçbir ülkesinde kurucu iradenin Türkiye’deki gibi aşağılanmadığını belirten Erdöl, “CHP Gençliği olarak, bu ülkede, hiçbir iktidara veya zümreye, senin çizdiğin yol dışında ilerleme zevkini tattırmayacağız. ”dedi. 
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. Yıldönümünde saygı, sevgi ve tarifi imkansız bir özlem ile andığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl,  “Her 10 kasım sabahına içimizde burukluk, tarif edilemez bir özlem ve böylesine büyük bir liderin genci olmaktan dolayı duyulan müthiş bir gurur ile kalkıyoruz. Bizler düşman yurdumuzun bir tarafını işgal etmiş iken, kendisi gibi inançlı bir avuç insan ile yola çıkan ve nihayetinde dünyadaki en büyük devrimi gerçekleştiren Mustafa Kemal Atatürk’ün gençleriyiz. Onun ülkemize getirdiği demokrasiyi korumak ve geliştirmek için siyaset kurumunda görev alan, halkımızı baş tacı yapmak için, dinlenmemek üzere yola çıkan CHP Gençliğiyiz” dedi. 
Kim ne yaparsa yapsın Atatürk İlke ve Devrimlerinden geriye dönülmesine izin vermeyeceklerini belirten Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl “Ne yazık ki, Atamızın en büyük emaneti olan, 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, 2016 yılında tartışmaya açılmış, Başkanlık sevdası ile yanıp tutuşan küçük bir güruhun saldırısına maruz kalmıştır. Bizler, ne 19 Mayıs’ta, ne 23 Nisan’da, ne 29 Ekim’de ne de 30 Ağustos’ta, seni unutturmaya ve Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlara inat meydanları, bu kerameti kendinden menkul zümreye teslim etmedik. Ne acıdır ki dünyanın hiç bir ülkesinde kurucu iradeler Türkiye’deki gibi aşağılanmamaktadır. Atamızın kurduğu mecliste, onun sayesinde siyaset yapan, minnet ve utanç duygusu gelişmemiş bazı kimseler bu ülkede Atatürk’ün çizdiği yolun dışına çıkarak ilerleyebileceklerini düşünmektedirler. Halkımıza ve yüreği Atatürk sevgisiyle çarpan milyonlara sözümüz olsun; Onlara bu zevki CHP gençliği tattırmayacaktır. Her 10 Kasım sabahında ülkede hayat duruyorsa, gözü yaşlı milyonlarca insan Atatürk için canı gönülden saygı duruşunda duruyorsa, Anıtkabir insan seliyle dolup taşıyorsa, O’nun fikirleri ışığında CHP gençliği dimdik ayakta ve her türlü faşizme karşı çelik gibi bir iradeyle karşı çıkıyorsa, Atatürk İlke ve Devrimleri başarıya ulaşmış demektir ve kim ne yaparsa yapsın bu yoldan asla geriye dönüş olmayacak demektir.” dedi. 
CHP Gençlik Kolları olarak Atatürksüz bir Türkiye’ye asla izin vermeyeceklerini belirten Erdöl, bu yolda omuz omuza mücadele ettikleri Türkiye’nin dört bir tarafında gençlik örgütlerine teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.   

CHPnet

SİTELERİ