CHP MANİSA İLÇE GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLARIMIZDAN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI  
CHP Sarıgöl Gençlik Kolları Başkanı Alican ÖZ, Alaşehir Gençlik Kolları Başkanı Veli KAYA, Salihli Gençlik Kolları Başkanı Onur ÜNLÜ, Ahmetli Gençlik Kolları Başkanı Hasan Hüseyin DEMİR, Turgutlu Gençlik Kolları Başkanı Mehmet SOLMAZ, halk oylamasına sunulacak olan anayasa değişikliğiyle ile ilgili ortak bir basın açıklaması yaptı.
16.02.2017
5372
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Sarıgöl Gençlik Kolları Başkanı Alican ÖZ, Alaşehir Gençlik Kolları Başkanı Veli KAYA, Salihli Gençlik Kolları Başkanı Onur ÜNLÜ, Ahmetli Gençlik Kolları Başkanı Hasan Hüseyin DEMİR, Turgutlu Gençlik Kolları Başkanı Mehmet SOLMAZ, halk oylamasına sunulacak olan anayasa değişikliğiyle ile ilgili ortak bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
"Arkadaşlar! Daima ileri diyen elleri öpen, Kurtuluş Savaşı’nda silahı yokken bile vatanı için savaşan, Kuvâ-yi Milliye’nin büyük bölümünü oluşturan şimdiki neslin genç önderleri olarak biz, 5 Sarıgöl, Alaşehir, Salihli, Ahmetli ve Turgutlu Gençlik Kolları Başkanları olarak genç kardeşlerimizi ve halkımızı uyarıyoruz!
 
Bizler geçmişe sahip çıkıp geleceğe yol gösterecek olanlar olarak referanduma gidecek olan Anayasa düzenlemesinden büyük kuşkular duyuyoruz.
 
Adı Cumhurbaşkanlığı seçimi olsada sistem "Başkanlık" sistemidir. Bir rejim değişikliğidir. Bütün yetkiler bir kişinin (Cumhurbaşkanın)elinde toplanacaktır. Açıkça tek adamlık rejimi önerilmektedir. Türkiye’de siyasal rejim, kimi demokrasi eksiklikleriyle birlikte demokratik bir cumhuriyettir. Bu değişiklik, eksik demokrasiyi’de sonlandırıp, otoriter anayasa zeminini oluşturacaktır.
 
Cumhuriyet rejimi, kurulduğu günden bu yana eğemenliği saraydan alıp halka verme ve demokratikleşme çizgisini benimsemiştir. Bu ise açık bir karşı devrim hareketi olarak,eğemenliği tekrar halktan alıp saray yönetimlerine geri verme girişimidir.
 
Bu nedenle yapılmak istenen basit bir hükümet değişikliği değil,rejim değişikliğidir. Sistem fiili şeriatı kurumsallaştırmaktan başka bir şey değildir. Başkanlık,Saltanat-Hilafet ilanıdır. Gün yanyana omuz omuza verme günüdür.
 
Yapılacak olan değişiklikte Yasama,Yargı,Yürütme unsurlarının bagımsızlığı ve devletin tüm kurum ve kuruluşların bağımsızlığını yitirmesi, halkın tamamının saygı duymuş olduğu Cumhurbaşkanlığı makamının belirli bir zümre ve grup tarafından benimsenmesi ve diğer muhalif vatandaşlarımızın ötekileştirilmesi kuşkusu da bizleri fazlasıyla rahatsız etmektedir.Öyle ki Cumhurbaşkanımız aynı zaman da siyasi parti genel başkanı da olabiliyor.Bu mantık ile düşünüldüğünde Cumhurbaşkanı makamında oturan kim olursa olsun tarafsız olması imkansızdır.
 
Bizim bu ülke insanına ayrımsız güvenimiz tamdır.Laikliğin,Eşitliğin,Özgürlüğün,Kardeşliğin ve Barışın hakim olduğu bir ülke için hep birlikte hareket edeceğiz.Sonuç ne olursa olsun oyunun rengi ne olursa olsun ötekileştirmeden halkımız için halkça mücadelemiz devam edecektir.
 
Biz partimizin 5 sorumlu İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak "Hayır" oyu verenleri hainlikle suçlayanlara karşı "Kimin vatan haini olduğuna HALK karar verir" diyoruz. Halkın kararına saygı duyuyoruz ve tüm halkımıza Amasya Genelgesinde yer alan şu sözlerle  saygılarımızı  ve sevgilerimizi sunuyoruz;
"MUHAKKAK Kİ MİLLETİN İSTİKLALİNİ GENE MİLLETİN KARARI VE AZMİ KURTARACAKTIR!"
 
CHP Sarıgöl Gençlik Kolları Başkanı Alican ÖZ
CHP Alaşehir Gençlik Kolları Başkanı Veli KAYA
CHP Salihli Gençlik Kolları Başkanı Onur ÜNLÜ
CHP Ahmetli Gençlik Kolları Başkanı Hasan Hüseyin DEMİR
CHP Turgutlu Gençlik Kolları Başkanı Mehmet SOLMAZ


CHPnet

SİTELERİ