MANİSA GENÇLİK KOLLARIMIZDAN CUMHURİYET GAZETESİNE DESTEK  
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Gençlik Kolları, Cumhuriyet Gazetesi’nin yazarlarına ve yöneticilerine yapılan operasyona tepki göstermek için Manisa Manolya Meydanında eylem yaptı. Çok sayıda partilinin katıldığı eylemde “Özgür basın susturulamaz” sloganı atıldı.
01.11.2016
3248
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Gençlik Kolları, Cumhuriyet Gazetesi’nin yazarlarına ve yöneticilerine yapılan operasyona tepki göstermek için Manisa Manolya Meydanında eylem yaptı. Çok sayıda partilinin katıldığı eylemde “Özgür basın susturulamaz” sloganı atıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Gençlik Kolları yazarları ve yönetim kadrosunun bir kısmına yönelik yapılan terör operasyonuna tepki gösterdi. Manisa Manolya Meydanında toplanan Gençlik Kolları üyeleri ve partililer ellerinde Cumhuriyet Gazetesi’nin nüshasını taşıyarak “Özgür basın susturulamaz” sloganı attı. Çok sayıda partilinin katılıp destek verdiği eylemde basın açıklaması yapan CHP Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay yapılan operasyonun halkın haber alma hakkına yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi. Operasyonu hukuksuzluk olarak niteleyen Gülşah Durbay, “AKP iktidarı 15 Temmuz darbe girişimi üzerine ilan ettiği OHAL’in fırsatçılığını yapmaya devam ediyor. Yıllarca ilişki içerisinde suç ortaklığı yaptığı bir yapının intikamını bizlerden alıyor. Cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri halkın haber alma hakkını savunan, Cumhuriyet değerlerinden ve doğrudan yana olan Cumhuriyet gazetesi bugün iktidarın hedefinde. Devletin cemaatlere teslim edildiğini ifşa ettiği için geçtiğimiz yıllarda linç edilen gazeteciler şimdi gözaltında! İktidarın yaptığı bir imha operasyonudur. Hukuksuzluktur, adaletsizliktir. Haber alma hakkımıza ve değerlerimize saldırıdır. İzin vermeyeceğiz! Cumhuriyet Gazetesi Susmayacak!” dedi. 
Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cenk Erdöl’ün de katıldığı eylemden sonra gençler ellerindeki “Özgür basın susmayacak!” başlığını taşıyan bildirilerini ve Cumhuriyet Gazetelerini halka dağıttı. Eyleme, Yunusemre İlçe Başkanı Kubilay Koç,  Yunusemre Gençlik Kolları Başkanı Buse Cebeci, Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Özge Arslan, Yunusemre Kadın Kolları Başkanı Serpil Cebeci, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Fatma Ayhan, Eğitim-İş sendikası başkanı Cem Ok, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Gülbahar Tahmilci, Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, KESK temsilcisi Ali Gök ve çok sayıda partili katıldı. 

BASIN AÇIKLAMASININ VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ


CHPnet

SİTELERİ