ADANA’DA GENÇLERDEN ÇADIRDA YAŞAYAN ÇOCUKLARA YARDIM  
10.03.2016
1172
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Yumurtalık İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esin Şahin’in çadırlarda yaşam mücadelesi veren ailelerin çıplak ayaklı çocuklarıyla ilgili paylaşımına CHP Adana İl Gençlik Kolları duyarsız kalmadı. CHP İl Gençlik Kolları topladıkları erzak ve kıyafetleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
CHP Yumurtalık Gençlik Kolları Başkanı Esin Şahin, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Zeynepli Köyü’nde tarlalarda mevsimlik işçilik yaparak geçimlerini sağlayan ailelerin yaşadığı sefaleti tüm çıplaklığıyla anlatan bir paylaşımda bulundu.
Kış ortasında çamurlar içinde çıplak ayaklı çocukların fotoğraflarını paylaşıp çocuklar için yardım isteyen Esin Şahin’in çağrısına CHP İl Gençlik Kolları örgütü yanıt verdi.
Örgüt içinde düzenlenen kampanyada çocuklar ve aileleri için erzak ve kılık kıyafet toplayan CHP’li gençler, önceki gün Yumurtalık’ın Zeynepli Köyü’ne giderek ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara ulaştırdı. CHP’li gençler çocuklarla da oyunlar oynayıp onlara güzel bir gün yaşatmaya çalıştılar. Çocukların mutluluğu ise gözlerinden okundu.
CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Alaattin Solmaz, “Sefaleti en ağır şekilde yaşayan o çocukları gülümsetebildiysek, mutlu olmalarına aracı olabildiysek ne mutlu bize. Hepimizin çocukları onlar, tertemiz ve masum” dedi.

CHPnet

SİTELERİ