ANKARA’DA BERKİN ELVAN İÇİN UMUT KUYRUĞU  
12.03.2016
1754
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Ankara Gençlik Kolları Berkin Elvan’ı ölümünün 2. yılında unutmayarak eylem çağrısında bulundu.

CHP’li gençler ve Halk Lis üyeleri Gezi eylemleri sırasında, Okmeydanı’nda başından gaz fişeğiyle vurulduktan 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümünün 2’nci yıldönümü nedeniyle Ankara’da Kuğulu Park’ta basın açıklaması yaparak umut kuyruğu oluşturdu.

Gerçekleştirilen eyleme CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, CHP Altındağ İlçe Başkanı Servet Akman, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz,  CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, CHP Gençlik Kolları Genel Sekreteri Genç Osman Killik, CHP Gençlik Kolları MYK üyeleriBilge Çetin, Cihan Demirtaşoğlu, Eren Kurt, İlhan Kat, Seyit Nesimi Bulut, CHP Ankara Gençlik Kolları İl Başkanı Berk Kılıç, CHP Çankaya Gençlik Kolları Başkanı Tolgay Yorulmaz, CHP Sincan Gençlik Kolları Başkanı Sercan Yılmaz ve çok sayıda CHP’li ve Halk-lis üyesi katıldı.

Gerçekleştirilen eylemde grup adına açıklamayı CHP’ye yakınlığıyla bilinenHalk Lis Örgütü’nün Ankara İl Başkanı Batuhan Göztepe yaptı. Göztepe yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bu toprakta ismini bırakan Kara kaşlı yiğit çocuk, Berkinimiz için burada toplanmış bulunuyoruz. Biliyoruz, hala korkuyorlar...

Özellikle de, Ankara’da halka hizmet etsin diye secilen fakat ranta hizmet etmek için göreve gelen belediye başkanı bile bizim berkinimize sahip cikmamizdan rahatsiz oldu. Şundan suphemiz olmasin ki Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları hırsıza katile değil. Hırsızlığın ve katillerin mağdurlarının yanında olur. Berkinin, Ali İsmail’in ve yoldaşımız Abdocanımızın yaninda olduk olacağız. Şunu bilmeliyiz ki, aydınlık türkiye’nin sigortası ve esit ozgur türkiyenin mimarı olan halkımız kazanacak, katiller ve hirsizlar kaybedecek. Biliyoruz ki biz haklıyız biz kazanacağız...

Akp karanlığında gecirdigmiz bu karanlik gunlerde teror ve polis siddeti sonucunda yasamini yitiren tum yurttaşlarımızın anısı önünde saygıyla eğilir. Berkinin katillerinden hesap sormak için mücadelemize kararlılıkla devam edecegimize soz veririz."

CHPnet

SİTELERİ