TEKİRDAĞ GENÇLİK KOLLARIMIZIN ÖNDERLİK ETTİĞİ "TERMİK SANTRAL" EYLEMİ  
TEKİRDAĞ’ ın Ergene İlçesi’ nde yapılması planlanan termik santral için CHP’ li gençlerin önderliğinde yaklaşık 3 bin ki
27.03.2016
1522
Yazı Boyutu: A- A+
        Ergene İlçesi Ulaş Mahallesine özel bir firma tarafından termik santral yapılması için başlattığı çalışma ilçe halkı tarafından protesto edildi. Ergene Belediyesi önünde CHP’li gençliğin önderliğinde toplanan yaklaşık 3 bin kişi ellerindeki dövizler ile ‘termik santral istemiyoruz. Yaşamak hakkımız’ sloganları atarak yürüyüş yaptı. Ancak Ergene ilçe Jandarma Bölük Komutanlığı ekipleri geniş güvenlik önlemleri alarak grubun özel firmanın sahip olduğu 1 kilometre uzaklıktaki fabrikasına ilerlemesini engelledi.
Belediye önünde konuşan Ergene Belediye Başkanı CHP’ li Rasim Yüksel, termik santralin insana, tarıma çok zarar verdiğini belirterek, “Zonguldak’a gittik gördük, kömüre dayalı termik santrallerin insan sağlığını, tarımı ne kadar etkilediğini orada muhtar arkadaşlarımızla, basınımızla birlikte gördük. Kesinlikle bu şehre santral yapımına ‘dur demek’ zorundayız. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, Çevre Platformu başkanları, yöneticileri, sendika başkanlarımız burada. Burada halka rağmen, sizlere rağmen hiçbir şey olmaz, olmayacak. Bu mücadelemizi sizlerle birlikte omuz omuza, sonuna kadar vekillerimizle, başkanlarımızla yapacağız. Bugün Zonguldak’tan gelen misafirlerimiz var. Bize bir bildiri getirdi. AK Parti milletvekili Zonguldak için ‘Gerekirse buradaki insanları başka yere taşıyacağız’ diyor. Ama Ergene halkının başka gidecek yeri yok, olmayacak da. Biz burada doğduk, burada öleceğiz. Bizim çocuklarımız, gençlerimiz, torunlarımız burada doğdu burada ölecek. Bugün mitingimizde Türkiye’ye bir mesaj vermek adına bize destek olan halkımıza, Edirne’den Kırklareli’nden hatta İstanbul’dan gelen tüm dostlarımıza Ergene halkımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CHPnet

SİTELERİ