DİLEK YALÇIN

Ad Soyad :DİLEK YALÇIN
Telefon :
ÖZGEÇMİŞ

1972 yılı doğumludur. Üniversite öğrenimini 9 Eylül Üniversitesi Manisa İİBF Maliye Bölümünde tamamlamıştır.

19 yaşında bir genç olarak 1991 yılında öğrenci derneği kuruculuğu ile demokrasi mücadelesinde tarafını ve politik tutumumu belirlemiş, öğrenci mücadelesinin içinde aktif mücadelenin yanı sıra Manisa SHP İl Örgütü'nde gençlik hareketine katkı vermiştir.

Balıkesir’e döndüğü 1994 yılında Balıkesir SHP'de ve 1995 birleşiminden sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyasete devam etmiş olup o dönemde Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençlik projesi olan Demokrasi ve Gençlik Vakfı (DEGEV) 'in oluşumunda önderlik etmiştir.

İl gençlik kollarında ve daha sonra kadın kollarında çalışmış olup bunun yanı sıra parti sandık görevliliğinden, okul sorumluluğuna kadar her düzeyde sorumluluk almıştır.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Karesi Belediyesi Meclis Üyeliği adaylığı için ön seçimlere girip 3. sırada seçilmiş kontenjan uygulaması nedeni ile 6.sırada seçimlere katılmıştır.

Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) yöneticiliği ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinde ve platformlarda çalışmıştır.

Başkanı olduğu Karesi Belediyesi Kent Konseyi  Kadın ve Aile Çalışma Grubu'nda çalışırken kentin yerelden genele sorunlarını gözleme ve bu gözlemlere göre ihtiyaç duyulan çözümleri belirleme şansına sahip olmuştur.

Politik tercihnii belirlediği 19 yaşından bu yana her zaman ezilenlerin, yoksulların, emekçilerin, toplumun dezavantajlı gruplarının her alandaki mücadelelerinin yanında olmak için çaba harcamış, siyasetin sokakta yapılması gerektiğini sokaklarda, alanlarda mücadele ederken öğrenmiştir.

Bugün de her geçen gün daha koyu bir karanlığa yoksulluğa götürülen ülkemizin daha aydınlık günlere ulaşma mücadelesine siz değerli partili yoldaşlarıyla katkı koymak ve umudu büyütmek üzere buradadır.

Evli ve 3 çocuk annesidir. 1996 yılından bu yana konfeksiyon işletmecisi olarak kendi işini yapmaktadır.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ