ERCÜMENT ŞAHİN ÇERVATOĞLU

Ad Soyad :ERCÜMENT ŞAHİN ÇERVATOĞLU
Telefon :112
ÖZGEÇMİŞ

1968 yılında Rize / Fındıklı İlçesi çiftçi bir ailenin çocuğu olarak Gürsu Köyünde dünyaya geldim. Gürsu İlkokulundan sonra Arılı Ortaokulunu bitirdikten sonra Fındıklı Lisesinden 1984 yılında mezun oldum. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünde Üniversite hayatına başladım. 1987 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümüne geçiş yaptım ve 1992 yılında buradan Makina Mühendisi olarak mezun oldum.

Mezuniyetimden sonra altı yıl bölgemde ticari faaliyetle uğraştım ve 2014 yılına kadar yayın yapan Karadeniz Umut Radyosunun kurucularından oldum. Bölgesel yayın yapan ve 2014 yılına kadar özgürlüğün sesi olarak yayın hayatını sürdüren Radyoya aktif emek verdim.

1997 yılının sonlarında Ankara’da doğalgaz dönüşüm firmasında mühendis olarak 6 ay kadar çalıştıktan sonra 1998 yılının nisan ayında TMMOB Makina Mühendisleri Odasında Teknik Görevli olarak çalışmaya başladım. 2005 yılına kadar süren bu çalışma hayatımın yaklaşık 3 yılını TMMOB’de Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlendim. Ankara’da bir süre Su fabrikasında üretim müdürü olarak görev aldım. 1998 -2000 yılları arasında TMMOB Makina Mühendisleri Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği, 2006 - 2010 yılları arasında TMMOB Makina Mühendisleri Odası Denetleme Kurulu Üyeliği, 2010 – 2012 yılları arasında TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyeliği, 2012 – 2015 yılları arasında TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sekreter Üyeliği, 2014 – 2018 yılları arasında TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliğinde görev aldım.

2006 / 2012 yılları arasında Bursa’da aile şirketi yöneticiliği ve inşaat sektöründe çalışmalar yürüttüm. 2012 yılından günümüze bölgemizde inşaat sektöründe çalışmaktayım. Şu ana Fındıklı ve Kemalpaşa ilçelerinde inşaat sektöründe, beyaz eşya ve ev tekstili bayilikleri alanında faaliyet sürdürmekteyim.

TMMOB ve Makina Mühendisleri Odası Yöneticiliğim ve çalışma dönemimde birçok toplumsal, teknik kongre yürütücülüğünün yanında genç üyelerimize yönelik kamp organizasyonluğunu üstlendim.

İlçem Fındıklı’da sosyal sorumluluk projelerinde yer almakta Mimarlar Odası Ankara Şubesi öncülüğünde ulusal ve uluslararası katılımlarla boşaltılmış köy okullarını “Taş Mektep” altında köy halkının kullanımını sağlamak için restorasyon çalışmaları yürütmekteyim.

Evli bir çocuk babasıyım.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ