METİN ÜMİT URAL

Ad Soyad :METİN ÜMİT URAL
Telefon :
ÖZGEÇMİŞ

ÖZGEÇMİŞİM 

1961 Çanakkale Yenice İlçesi, Çakır Köyü doğumluyum. Öğretmen bir baba ile köy ebesi annenin evladıyım. İlkokul, ortaokul ve liseyi Yenice’de okudum. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesini bitirdim. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde yüksek lisansımı tamamladım.

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalıştım. Özel sektörde mühendis,şantiye şefliği ve proje yöneticiliği yaptım. Ortak ve Kurucusu olduğum şirkette G. Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttüm.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve odalarda görev aldım. Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği, İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi ve Tire Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti Üyeliği görevlerinde bulundum. Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası üyesiyim. Çanakkale’de doğa ve çevre mücadelesi içindeyim.

Çanakkale’de mühendislik ve yapı sektöründe , doğduğum Yenice İlçemiz’de tarım ve hayvancılık işletmeciliği ile çalışma hayatıma devam etmekteyim.

2015 genel seçimlerinde yapılan ön seçimde 15 aday arasından 6. sırada yer aldım. 1 Kasım erken seçimlerinde 3. sıra Çanakkale Milletvekili adayı olarak görev üstlendim.Referandumda örgütümle birlikte ve STK’larla özellikle kırsalda noktasal yoğun bir propaganda çalışması gerçekleştirdim.

24 Haziran 2018 Genel seçimlerinde tekrar Çanakkale 3.sıra Milletvekili adaylığımın gereği iktidar mücadelesinde halkın iktidarı için mücadelemi sürdürdüm. CHP il ve İlçe örgütlerimizle birlikte siyasi çalışmalarıma devam ettim. 37. Olağan İl Kongresinde CHP Çanakkale İl Başkanlığı görevine seçildim, görevimi sürdürüyorum.

Evli ve bir kız babasıyım.

 

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ