GENÇLİK KOLLARIMIZ HACETTEPE’DE YAŞANAN OLAYLARLA İLGİLİ BİLDİRİ YAYINLADI  
26.03.2016
4703
Yazı Boyutu: A- A+

Basına ve Kamuoyuna;

Geçtiğimiz günlerde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde yaşanan olaylarda CHP üyesi iki arkadaşımız sözde milliyetçi olduğu söylenen bir grup tarafından yaralanmıştır. Olayı öğrendikten sonra sorumlu duruşunu sürdüren örgütümüzün hastaneye kaldırılan arkadaşlarımızı ziyareti sırasında ise aynı güruh bu kez daha büyük bir kalabalıkla hastanenin acil servisine saldırmış, tedavi sürecindeki hasta yurttaşlarımızın hayatlarını da tehlikeye atmıştır. Bu zorba taktikleri arkadaşlarımıza karşı hangi saiklerle uyguladıkları ise muammadır.

Gazi Hastanesinde aralarında milletvekillerimizin de bulunduğu topluluğa yönelik yapılan bıçaklı-sopalı saldırı, internette yine aynı faşist gruba ait simgeleri kullanan çeşitli hesaplardan "PKK’lılara yönelik" olarak sunulmuştur. Tek merkezden yayıldığı ve önceden hazırlandığı belli yalan haber ve görsellerle, sosyal medyada CHP gençliğine yönelik olumsuz bir hava oluşturulmak istenmiştir. Bu yalanla yapılmak istenen açıktır. CHP gençliği, yaratılmaya çalışılan iç savaş ortamının içine çekilmeye çalışılmakta, amacı belli provokasyonların parçası haline getirilerek hedef gösterilmektedir.

Biz sırça sarayların planları doğrultusunda mobilize edilmiş karanlık güçleri tanıyoruz. Bu karanlık odaklar, yaptıkları bütün işleri, gerçekle bağı bulunmayan ithamlar ve yıllardır bitiremedikleri Vatan-Millet-Sakarya edebiyatıyla meşrulaştırmaya çalışmaktadırlar. Manipülasyon amacı taşıdığı belli olan bazı söylemleri ise halkımızın vicdanına bırakıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi gençliğine milliyetçilik tavsiye etme çabaları en hafif tabirle komikliktir.

CHP gençliği, ne bu oyunlara gelerek terörün ve diğer karanlık odakların istediği ortama su taşıyacaktır, ne de bu provokatörlere aman verecektir. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu konum, geçmişte yaşanan acılardan bildiğimiz gibi ülkeyi bir daha söndürülmesi zor bir alev topuna çevirebilir.

Yine CHP gençliği bir diktatörün ihtiraslarına kapılmayacak bir zekaya, geleneğe ve dolayısıyla bilince sahiptir. Bu saldırıları yapan anlayış ve bu anlayışın bizi sürüklemeye çalıştığı karanlığa karşı verilen mücadeleyi bizler mazimizden hatırlamaktayız. Karanlığı yırtarak, gerici bir koalisyon kuranlara karşı mücadelemizin her daim süreceğini belirtmek isteriz.

Benzer saldırılara bundan sonra da soğukkanlılığımızı koruyarak gereken cevabı vereceğiz. Yapılan saldırıya ilişkin hukuki süreç başlatacağımızı ve saldırganların yargı önünde hak ettikleri cezaları almaları için gerekli girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Bu talihsiz olayın ardından Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş bütün genç arkadaşlarımızı Bağımsız Türkiye hedefimiz ekseninde yeni ve kurucu bir kuşak iddiasıyla başka bir geleceği kurmak için biraraya gelmeye çağırıyoruz!

CHP Gençlik Örgütleri

CHPnet

SİTELERİ