GENÇLİK ÖRGÜTÜMÜZ KAHRAMANMARAŞ’ DA DİRENİŞE KATILDI  
Gençlik örgütümüz Sivrihöyük’ te yapılması planlanan konteyner kent alanında direnişte bulunan Kahramanmaraş yaşam platformuna destek oldu. Direnişe Genel başkanımız Emre YILMAZ beraberinde Genel sekreter Gençosman KİLLİK, Genel başkan yardımcısı Gizem TAŞIN, Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları başkanı Mehmet İŞLEK, Gaziantep İl Geçlik Kolları başkanı Kasım İNAL katıldı.
31.03.2016
2156
Yazı Boyutu: A- A+

        Halkın her türlü itirazına rağmen iktidarın bu alandan vazgeçmemesi yöre halkında haklı endişelere sebep olmuştur. Hemen hemen herkesten şu soruları işitebilirsiniz:

1. Kahramanmaraş’ın seçilme nedeni buradaki demografik yapının değiştirilmek istenmesi midir?

 2. AFAD kampları IŞİD’e insani kaynak sunarak destek olmuşken, bu kamp neden yoğunlukla Alevilerin yaşadığı yerde seçilmiştir?

         
        Bu endişeler bölgenin toplumsal belleğinin bir başka yansıması olarak da okunmalı.Tüm dünya halklarının kardeşliğini savunan CHP Gençlik Örgütleri elbette savaş mağduru Suriyeli mültecilerin yanındadır; ancak Kahramanmaraş’ta halkın kullandığı bir arazinin halka rağmen yapılaştırılması kabul edilemezdir. Karar vericilerin göz ardı ettiği husus budur. 
İktidar halkın iradesine ket vuramayacak. Bizler, yaşam alanlarımıza dayatılan bu art niyetli projeleri lav edecek güçteyiz.

Mücadelemiz Sivrihöyük halkının mücadelesidir!

CHPnet

SİTELERİ